Klapa zwrotna

Nowy produkt

Klapa zwrotna, aluminiowa. Umożliwia przepływ powietrza tylko w jednym kierunku.

Więcej szczegółów

15,39 zł brutto

Więcej informacji

Klapa zwrotna, zwana także przepustnica zwrotną, przeznaczona jest do insta­lacji o przekroju kołowym umożliwia przepływ powietrza tylko w jednym kierunku. lamele klapy podczas zamykania dotykają piankowej uszczelki dzięki czemu brak jest hałasu w instalacji wentylacji kanałowej. Dzięki sprężynce utrzymującej lamelki przepustnicy w pozycji zamkniętej możliwe jest stosowanie jej również w instalacjach pionowych. Montowana bezpośrednio na rurze zwijanej, montowana na kształtce poprzez mufę.

Klapa zwrotna, zwana także przepustnica zwrotną

Montaż może być wykonany zarówno po stronie ssawnej jak
i tłocznej w dowolnym położeniu.

Skrzydła przepustnicy dzięki odpowiednio dobranym sprężynkom otwierają się przy wystąpieniu stosunkowo niskiego nadci­śnienia wkrótce po uruchomieniu wenty­latora.

Przy montażu w instalacji pionowej należy zamontować klapę zgodnie z kierunkiem przepływu oznaczonym strzałką na obudo­wie klapy zwrotnej. Przy montażu w insta­lacji poziomej należy pamiętać, że oś prze­pustnicy klapy zwrotnej musi być usytuowana w pozycji pionowej. Położenie to za­pewnia jednakowy układ płaszczyzn klapy zwrotnej podczas jej pracy.

Opinie

Napisz opinię

Klapa zwrotna

Klapa zwrotna

Klapa zwrotna, aluminiowa. Umożliwia przepływ powietrza tylko w jednym kierunku.