Centrala wentylacyjna Domekt CF 700 H

Nowy produkt

Domekt CF 700 H centrala wentylacyjna z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła.
Zakres wydajności: od 50 do 900 m3/h

Więcej szczegółów

15 172,05 zł brutto

Więcej informacji

Zalety central wentylacyjnych z serii Domekt CF 700 H

Oszczędność energii cieplnej
Podczas procesu obróbki powietrza następuje odzysk ciepła z powietrza wywiewanego, które jest wykorzystywane do ogrzewania powietrza nawiewanego. Centrala ze standardowym wymiennikiem krzyżowym umożliwia odzysk do 65% ciepła, a nawet do 92% ciepła z wysokosprawnym polistyrenowym wymiennikiem przeciwprądowym.

Efektywna i długoletnia eksploatacja
Brak ruchomych elementów decyduje o efektywnej wymianie ciepła i zwiększa żywotność urządzenia.

W pełni odseparowane strumienie powietrza
Strumienie powietrza doprowadzanego oraz wywiewanego są zupełnie od siebie oddzielone, dzięki temu możlkiwe jest wykorzystanie ciepła odzyskanego z powietrza wyciąganego.

Niski poziom hałasu
W centralach wentylacyjnych Domekt CF montowane są wentylatory cichobieżne i izolacja wygłuszająca, które zapewniają cichą pracę jednostek.

Wysokosprawny przeciwprądowy wymiennik ciepła

Wymiennik, od płytek po obudowę, w całości zbudowany jest z polistyrenu. Wykorzystano tylko bezrozpuszczalnikowe kleje elastyczne.

  • Takie rozwiązanie projektowe jest fundamentem znakomitej sprawności cieplnej wymiennika.
  • Trójkątne kanały w wymienniku ciepła rozmieszczone są w taki sposób, aby każdy z nich był otoczony przez równolegle biegnące kanały, w których powietrze przepływa w przeciwnym kierunku.
  • Każdy kanał świeżego powietrza jest otoczony trzema kanałami, przez które wywiewane jest zużyte ciepłe powietrze, i odwrotnie, każdy kanał odprowadzający zużyte powietrze otoczony jest trzema kanałami nawiewającymi powietrze świeże. Uzyskano w ten sposób maksymalną powierzchnię wymiany ciepła, umożliwiającą efektywny odzysk i ponowne wykorzystanie ciepła.

Ochrona przed przemarzaniem
Przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych może dochodzić do przemarzania na końcu kanału wywiewnego wymiennika ciepła, jeśli temperatura powietrza wywiewanego spadnie poniżej 4°C. Aby nie dopuścić do zamarzania wymiennika, w  strefie zagrożonej zamontowano czujnik, który sygnalizuje temperaturę automatyce urządzenia. Jeśli w określonym czasie temperatura nie podnosi się, następuje otwarcie klapy układu obejściowego i skierowanie do niego strumienia powietrza zewnętrznego. W ten sposób przez wymiennik ciepła przepływać będzie wyłącznie ciepłe powietrze wywiewane, które rozmrozi przemarzniętą strefę. Przy temperaturze zewnętrznej niższej niż -4°C zaleca się stosowanie kanałowych nagrzewnic wstępnych.

Program doboru central wentylacyjnych Komfovent Domekt

Najnowsze narzędzie dla projektantów i firm instalacyjnych z branży HVAC to program doboru Domekt (dostępny w polskiej wersji językowej).  Program w prosty i intuicyjny sposób pozwala na dobór optymalnej centrali wentylacyjnej z serii Komfovent DOMEKT przez samego użytkownika. Bazując na podstawowych parametrach centrali, jak: wydajność, spręż, rodzaj odzysku ciepła, itp., program podpowiada urządzenia spełniające dane wymagania. Dodatkowo istnieje możliwość sprecyzowania pozostałych parametrów technicznych urządzenia, takich jak np.: gęstość wymiennika, układ króćców, strona wykonania, rodzaj nagrzewnicy, parametry czynnika, itp.

Strumień powietrza m3/h 651
Grubość ścianek mm 50
Masa kg 115
Napięcie znamionowe V 1~230
Maksymalny prąd obciążenia A HE 11,7
Sprawność temperaturowa odzysku ciepła % 88
Znamionowy przepływ powietrza m3/s 0,1266
Znamionowa różnica ciśnienia Pa 50
JPM (W) m3/h 0,29
Wymiary filtrów BxHxL mm 390x300x46-M5
Pobór mocy przez napęd wentylatora przy przepływie znamionowym W 72
Pobór mocy przez napęd wentylatora przy przepływie maksymalnym W 178
Moc nagrzewnicy elektrycznej / Δt kW / °C 0,5 / 3,0
Moc wstępnej nag. el.Δt kW / °C 1,5 / 9,1
Automatyka   C6.1 / 6.2
Wymagana przestrzeń obsługi mm 500

Poziom hałasu średnio ważony LWA, dB(A).
Poziom hałasu średnio ważony LWA dB(A)
Wlot nawiewu 47
Wylot nawiewu 67
Wlot wywiewu 47
Wylot wywiewu 67
Obudowa 47

Tabela przedstawia poziom mocy akustycznej LWA. Wartość ta nie powinna być mylona z ciśnieniem akustycznym LPA.

Ciśnienie akustyczne średnio ważone LPA, dB(A), pomieszczenie izolowane standardowo, 10m2, odległość od źródła hałasu - 3 m
Ciśnienie akustyczne średnio ważone LPA dB(A)
Otoczenie 36

Sprawność temperaturowa

  Zima Lato
Temperatura zewnętrzna [°C] -23 -15 -10 -5 0 25 30 35
Temperatura za odzyskiem ciepła [°C] 17,2* 17,7* 18,0* 18,0 18,8 22,4 23,2 23,9
* Obliczenia z uwzględnieniem pracy nagrzewnicy wstępnej. 

Automatyka sterowania KOMFOVENT


Bezpieczną pracę central wentylacyjnych oraz pozwala na zoptymalizowanie kosztów związanych z eksploatacją urządzeń zapewnia całkowicie zintegrowana i fabrycznie okablowana automatyka KOMFOVENT. 

Centrale wentylacyjne KOMFOVENT zostały zaprojektowane zgodnie z zasadą PLUG & PLAY, dlatego są gotowe do pracy bez konieczności stosowania zewnętrznych skrzynek elektrycznych czy szaf automatyki. Fabryczne okablowanie centrali obniża koszty związane z dodatkowymi elementami, czy koszty montażu. Każde urządzenie  zostaje dokładnie sprawdzone i przetestowane w fabryce bezpośrednio przed jego wysyłką. Panel sterowania mocuje się samodzielnie w dogodnym dla użytkownika miejscu.

Każda seria central wentylacyjnych KOMFOVENT posiada dedykowaną automatykę, dostosowaną do możliwości danego urządzenia.

Dzięki fachowemu podejściu projektantów systemu automatyki, możliwe jest kontrolowanie szerokiego zakresu zróżnicowanych parametrów, które posiadają centrale wentylacyjne KOMFOVENT. Utrzymanie komfortu w pomieszczeniu zapewniają takie funkcje jak: kontrola jakości powietrza, praca na żądanie, chłodzenie nocne latem, VAV, CAV oraz wiele innych.

Wykorzystując protokoły komunikacyjne Modbus i BACnet można zintegrować centrale wentylacyjne KOMFOVENT z dowolnym systemem zdalnego zarządzania budynkiem (BMS). Każdy panel sterowania jest łatwy w obsłudze, posiada przyjazny i czytelny dla użytkownika wyświetlacz LCD, przedstawiający szereg najważniejszych parametrów pracy centrali wentylacyjnej. Dotykowy ekran pozwala na łatwą zmianę poszczególnych nastaw centrali wentylacyjnej.

Centrale wentylacyjne z automatyką wyposażone są w zintegrowany moduł sieciowy, który umożliwia nadzorowanie pracy urządzenia za pomocą Internetu.

Parametry centrali wentylacyjnej można zmieniać poprzez standardową przeglądarkę internetową na komputerze PC lub urządzeniu mobilnym. Dostępne są również dedykowane aplikacje na urządzenia z systemem Android oraz IOS. Są one łatwe i przyjemne w obsłudze i pozwalają na pełne sterowanie wszystkimi funkcjami centrali wentylacyjnej.

Opinie

Napisz opinię

Centrala wentylacyjna Domekt CF 700 H

Centrala wentylacyjna Domekt CF 700 H

Domekt CF 700 H centrala wentylacyjna z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła.
Zakres wydajności: od 50 do 900 m3/h